KONST / Litografier / Litografier 7897300
*
nr 789 7300
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Litografier, 2st samramade, Bengt Lindström (1925-2008), 6/100, motivets mått: 20x15
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2012
kl 17:25:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 14:03:50
1
700 kr
5/11 10:53:56
2
800 kr
5/11 16:32:39
1
900 kr
5/11 17:20:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte, sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 789 7300
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Litografier, 2st samramade, Bengt Lindström (1925-2008), 6/100, motivets mått: 20x15
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 14:03:50 | 1 | 700 kr |
5/11 10:53:56 | 2 | 800 kr |
5/11 16:32:39 | 1 | 900 kr |
5/11 17:20:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte, sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:27